Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 22.09.2018 07:10:42 

Bela Dracula Lugosi

Bela a ženy

Bridget Brighton

Jediná dochovaná fotografie Bridget Brighton  
Všimněte si, jak oddaně vzhlíží Bridget ke své lásce.....  

Člověk, který se dostal do těsné blízkosti imaginárního Draculy byla jeho velká a možná jediná láska - Bridget Brightonová, která byla zavražděna za podivných okolností a její smrt nebyla nikdy vysvětlena. Byla nalezena z rozervaným hrdlem.

Poté, co jsem si přečetla skvělou knihu od skvělé autorky, a to dílo Nemrtvý od Jenny Nowak, tak jsem si řekla ,,Ano! Přesně takto to mohlo všechno být! Přesně tak se to mohlo stát!" A najednou jsem měla o smrti Bridget své mínění a mám ho dodnes! Nebudu nic prozrazovat, prostě si jen zkuste tuto knihu přečíst a uvidíte sami jak do sebe všechno krásně zapadá a jak je vše až děsivě a tajemně logické!


 

Clara Bow!

(vlastnoručně opsáno a trochu zkráceno z Knihy Nosferatu)

Psal se rok 1928 a Lugosiho popularita začala nabírat na síle. Tajemná oblíbenost, která se okolo jeho osobnosti vytvořila, lákala mnoho žen a dívek k osobnímu setkání s ním. Všechny chtěli okusit na vlastní kůži ono proslulé vášnivé kousnutí! Lugosi však nebyl z těch, kteří do sebe nechali lehce proniknout.Jednou z hereček, které překonaly svůj strach z něj, byla i krásná Clara Bow.Svého času byla označována za " královnu erotiky" , za ženu, které žádný neodolá. Jednou se dozvěděla, že Bela přijede se svým sborem do divadla, kde hrála. Z výpovědi jejího přítele Jacka Oakieho: ,,Clara byla jako u vytržení! Byla tak nervozní, že se nedokázala rozhodnout pro žádné šaty.Žádné jí nebyly dost dobré, několikrát je změnila. Přitom vykřikovala, že se za každou cenu musí sejít s Belou Lugosim.Až dosud o něm jen četla, ale i tak o něm byla detailně informována. Domnívala se však, že Bela neumí ani slovo anglicky.Dočetla se někde, že mu texty přepisují ve fonetické podobě, odkud se je pak učí nazpaměť. Herecký výkon, odvedený za takovýchto podmínek, považovala Clara za obdivuhodný. Zároveň však přiznávala, že ještě víc ji fascinuje tajemné fluidum a opar děsivých pověstí, které o Lugosim za zavřenými dveřmi kolují."

,,Konečně muž, který ví, co je skutečná vášeň!" prohlásila obdivně, když ji kdosi zlomyslně informoval o Lugosiho údajně velmi svérázných milostných praktikách.

,,Dostanu ho! Dostanu! I kdyby mě to mělo stát život jako tamtu! " zašeptala po představení svému příteli.

Hned o přestávce jej navštívila v šatně. Gardeobiérka nás ohlásila a pustila dovnitř. Dodnes mi utkvěl v paměti Belův černý sametový plášť,pohublá bledá tvář a podivný zneklidňující pocit, který se mě v jeho blízkosti zmocňoval. Clara začala gestikulovat ve snaze o dorozumění a myslím, že ji dost překvapilo, když se Lugosi na ni obrátil plynnou, naprosto srozumitelnou angličtinou, poznamenanou snad jen pomalejším tempem, ne zcela korektní výslovností a výrazným akcentem.Nebyla to ovšem Clara, kdyby se nechala vyvést z míry na dlouho. Hlasitě se rozesmála a bez zábran začala vyprávět, co četla a co si myslela.Lugosi ji ujistil, že zase tak daleko od pravdy nebyla. Prohlásil, že v rychlém dialogu, při vysokém tempu řeči snadno ztrácí přehled, o čem se na scéně právě mluví. Proto také, když dostane nesprávnou narážku, není schopen se v textu orientovat nebo dokonce improvizovat. Clara se smála a postupně rozvíjela svou nenápadnou svůdnou strategii. Po chvíli to zabralo. Lugosiho rozechvění bylo jasně patrné. Nicméně - možnost další schůzky k mému nesmírnému údivu, se zdrženlivým úsměvem zdvořile odmítl s poukázáním na nedostatek času. Stejně k němu druhý den přišla. Za pár dní měla jet do Los Angeles do svého letního sídla a pozvala i Lugosiho. Přijal. Novinářům sdělila, že náhlý sňatek není úplně vyloučen a že pro ni Bela představuje " veškeré štěstí světa" .Vrátila se za dva dny. Otřesená, k smrti vyděšená a nepříčetná vzteky.,,Je to sadistická zrůda!" prohlásila a dodala ,,Dopustil se na mě násilí hned druhý den. Ne, se sexem to mělo pramálo společného. Myslím, že mu dělá dobře způsobit krutou bolest. Nedokáže totiž dosáhnout,aby měl čím způsobit rozkoš...Raději bych spala na podlaze,než bych s tím netvorem strávila ještě jedinou chvíli ve společné ložnici!"

Michael Benson z redakce Vanity Fair se ještě na odchodu dotázal:

,,V čem přesně je ta jeho úchylka? Bije?"    

,,Ne! Kouše!" zazněla šokující odpověď.

Bela dorazil den po ní, navštívil Claru a odevzdal jí klíče od domu. Zároveň s nimi vrátil dárek,smaragdovou jehlici do kravaty,ale prohlásil,že portrét, který mu Clara věnovala si míní ponechat. Clara se rozzuřila, protože na něm byla vyportrétovaná nahá. Začala nepříčetně ječet. Obvinila Belu ze sexuální zvrhlosti. Jak její hlas nabýval na intenzitě, nabývaly na vulgaritě její invektivy. Lugosi prý jí neodpověděl ani slovem a obrátil se k odchodu.Clara se však vyřítila za ním a v záchvatu nepříčetného vzteku se mu dlouhými nehty vrhla do očí. Stačil uhnout jestě včas, ale ne natolik včas, aby jej dlouhým krvavým drápancem nepoznamenala alespoň na tváři. Zuřivě po ní prý šlehnul pohledem a krutě s rozmyslem ji uhodil hřbetem ruky přes tvář a děsivou silou ji mrštil zpět do křesla.Na pozdější dotazy novinářů připustil, že k incidentu došlo, ale že nezná jiný způsob, jak uklidnit hysterku. Clara označila jeho chování za strašlivé.


Na sklonku svého života a pravděpodobně natruc své čtvrté ženě Lillian si Bela bere za manželku Hope Linningerovou, která je o pár desítek let mladší. Hope je velikou fanynkou Draculy. Většinou jejich sňatek vzbuzuje údiv a manželství neklape. Hope sama je rozčarovaná soukromým životem svého manžela. Začíná se ho i bát. Bela se také netají tím, že stále miluje Bridget. Často je přistižen jak za dlouhých nocí stojí před obrazem dámy svého srdce. Bela o sobě tvrdí, že již nespal několik let a tak se dostává do závislosti na lécích. Láska Hope k Belovi se mění na nenávist a strach .


Belu však neobklopovaly jen tyto ženy. Jeho úplně první manželku měl ještě v Maďarsku. Jmenovala se Ilona Szmik. Vzali se roku 1917, avšak manželství nevydrželo dlouho. Bela také kvůli své politické minulosti musel roku 1919 odejít z Maďarska do Německa a poté do Vídně, kde vystupoval pod jménem Arisztid Olt. Ilona však toto věčné stěhování nevydržela a proto se s Belou roku 1920 rozvedla. Ilona po třech letech manželství zemřela. Bela se tedy roku 1922 vydal do Spojených států. Téhož roku si stačil zahrát ve filmu The Red Poppy(Vlčí mák) a také se stačil oženit a po chvíli zase rozvést s krásnou herečkou Ilonou von Montagh. Zlom nastal roku 1927, kdy se Bela v Hollywoodu seznámil se scénáristou Johnem Balderstonem, který chtěl ze Stokerova románu udělat divadelní hru. O dva roky později, 27.července 1929 se Bela oženil s vdovou Beatrice Woodruff Weeks, aby se s ní o tři dny později rozvedl. Jako důvod rozvodu Beatrice uvedla herečku Claru Bow, o které my zasvěcení již víme (že?) a kdo neví, tak si o Claře přečte článek o pár řádků výše na těchto stránkách. :o)


Každopádně žena, která mu měla porodit syna(píši měla, poněvadž si já a ještě jedna má velice vzácná a dobrá přítelkyně a horákyně myslíme, že Bela Jr. NENÍ Belův syn), se jmenuje Lillian Lugosi, avšak o ní určité informace teprve kompletuji, ale myslím, že vám bude prozatím stačit její fotografie, nebo ne? Jinak, opravdu vás zrak nešálí, pokud vidíte, že Lillian má jako brož na svém kabátě netopýra. :o)

 

TOPlist